Bu sitenin tüm fonksiyonlarının çalışması için JavaScript'i aktif etmeniz gerekmektedir.

JavaScript'i nasıl etkinleştirebileceğinize yönelik talimatlara buradan ulaşabilirsiniz .
SepetimBoşalt
İndirim
Ara Toplam
KDV
Tutar
Kargo 0 ₺
Gönderim ücreti ayrıca hesaplanır.
Siparişi Tamamla

Doğala Giden Serüvenimiz

Büyük Şehir & Sağlıklı Gıda

Büyük şehirlerde yaşamanın genel yorgunluğu bir yana, sağlıklı besinleri bulmak, sağlıklı beslenmek oldukça zor.

Memlekette akrabamız var ise; gönderecekleri tereyağını, peyniri, hevesle bekleriz. Bitirdiğimizde ise o tadı umutla paketli gıdalarda ararız. Sevdiklerimize ve çocuklarımıza sağlıklı besinler arar dururuz. Bizler de hazır gıdalardan kaçarken kendimizi üretirken bulduk, Anadolu insanı besinleri nasıl korudu ve çeşitlendirdi ise aynı yolda devam ettik.

Tohum & Toprak

Ata tohumu ile sebzeler yetiştirdik, yetiştirirken hiçbir zirai gübre ve ilaç kullanmadık. Toprağımızı hayvan gübresi ile besledik, yağmur suyundan maksimum yararlanmak için yağmur suyunu depolayıp toprağımıza verdik. Devamında bu sebzelerden turşular kurduk. Turşumuzu kurarken de hiçbir katkı ve koruyucu maddeye başvurmadık. Kendi yaptığımız sirke, Kastamonu sarımsağı ve kaya tuzu ile hazırladık.

Hiçbir kimyasalın bulaşmadığı topraklardan , mevsiminde yetişen domates ve biberlerden Domates salçası, menemen konservesi, Biber salçası, acuka, tarhana gibi bir çok ürün çıkardık.

Meyve & Üretim Çiftliği

Meyvelerimizi unutmadık. Mevsiminde doğal yetişmiş meyveleri tüm yıl soframızda tutabilmek için reçeller ve %100 meyve suları hazırladık. Hiçbir katkı, renklendirici, kıvam arttırıcı ve koruyucu kullanılmadık. Bakır kazanlarda odun ateşinde kaynatıldı. Sebze ve meyvelerden olan üretimlerimiz için memleketimiz Giresun'da tarlamızın içerisine hijyenik bir tesis kurduk.

Üretmek bize artık çok daha keyif veriyordu. Süt ürünlerini araştırdığımızda, insan tüketimi için en verimli sütü üreten Jersey ırkı inekler ile karşılaştık. Yağ ve protein oranı ile diğer tüm sütlerden açık ara önde bir ürün olduğu analizlerle ve kuruluşlarca kabul edilmiş olduğunu gördük. Yatırımlarımızı Çanakkale nin eşsiz ikliminde, Türkiye'de sadece jersey ırkı ineklerden oluşan teknolojik bir çiftlik ile devam ettirdik.

Çiğ Süt

Çiğ süt üretimi bize süt ürünleri için geniş bir üretim imkanı veriyordu. Çiğ süt satışının yanında bu özel sütten Doğal ev yapımı yoğurt. Bu yoğurttan yayık ayranı ve tabiiki yayık tereyağı ile süt ürünlerinden üretimlerimiz devam etti. Üretimde önümüz tamamen açıktı artık.

Biz kendimizin tüketmeyeceği hiçbir ürünü üretmiyoruz. Üretimlerimizde hiçbir katkı maddesi, koruyucu, renklendirici, kıvam arttırıcı gibi ürünü doğallıktan ve gerçekten uzaklaştıran kimyasallar kullanmıyoruz.

Anadolu topraklarında yüzyıllardır yapılmış fakat unutulmaya yüz tutmuş üretimi hassaslıkla devam ettirmeye gayret ediyoruz.

Geleneksel yöntemlerle doğal ve sağlıklı ürünleri çeşitlendirmeye devam edeceğiz.

Sağlıkla kalınız.
Yayık Ağası Ailesi
Top